بک لینک

تغییر خودکار نام فایل در هاست
سلام خدمت دوستان، چجوری میشه کاری کرد وقتی فایل در هاست آپلود میکنیم نامهای اونا به عدد تبدیل شه؟
یعنی هاست به طور خودکار اسمشونو در هنگام آپلود عوض کنه.
پاسخ
سلام
هاست که چنین امکانی نداره اما می تونید با php کدی بنویسید که این کار رو براتون انجام بده.
واقعاً عجیبه به خودمم توهین میکنم میگم بی کارم که 24 ساعته اینجا پلاسم پستم حذف میشه به نظرم بهتره دیگه فعالیت نکنم چون به ضرر انجمن هستم و فقط دارم محیط تجاری رو آموزشی اش میکنم که خب این یعنی اختشاش این محیط توسط بنده!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط ali93
چجوری بنویسم؟
من که بلد نیستم بنویسم. میشه کمک کنید؟
پاسخ
از روی بی کاری نشستم برات نوشتم Smile

اول حتماً یه پوشه داخل شاخه public_html بساز و همه فایل هایی که می خوای اسمشون به صورت شماره ای 1 تا آخر باشه رو بذار توش.
دقت کن هرگز کد زیر رو تو public_html اجرا نکن و حتماً فایل هایی که می خوای تغییر نام پیدا کنن رو یه پوشه که در public_html ساختی بذار.

سپس در همون پوشه یه فایل به نام index.php بساز و کد زیر رو بذار توش:

کد php:
<?php
$index 
0;
$dir opendir(".");
while(
$file readdir($dir)){
    if (
$file !== "index.php"){

$index++;

rename($file$index.".".pathinfo($filePATHINFO_EXTENSION));
    }

در آخر آدرس پوشه رو اینطوری در مرورگر باز کن مثلاً اگه اسم پوشه test است و آدرس دامنه شما site.ir میشه site.ir/test
تا این پوشه رو در مرورگر اجرا کنی همه فایل هایی که در این پوشه بودن به جز فایل index.php نامشون به شماره های 1 تا آخر تبدیل میشه.
دقت کن اسم فایلی که کد رو توش میذاری حتماً test.php باشه.

من این کد رو همینطوری نوشتم کارت راه بیافته و کلی توضیح هم دادم استفاده غلط ازش به پای خودته و من هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنم.

موفق باشی.
واقعاً عجیبه به خودمم توهین میکنم میگم بی کارم که 24 ساعته اینجا پلاسم پستم حذف میشه به نظرم بهتره دیگه فعالیت نکنم چون به ضرر انجمن هستم و فقط دارم محیط تجاری رو آموزشی اش میکنم که خب این یعنی اختشاش این محیط توسط بنده!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط E-Beshkani ، ali93
ای بابا الان کد رو دوباره چک کردم دیدم به خاطر فایل index.php یه عدد رو جا میندازه.
الان اصلاً حوصله اش رو ندارم بگردم ببینم مشکلش چیه.
دوستان php بلد مثل آقا علیرضا راهنمایی کنن.
پاسخ
 سپاس شده توسط ali93
مشکلی نیست داداش. همینکه جوابمو میدی و تنهام نمیذاری خودش یک دنیا جوابه.
ممنون از این جوابهات و راهنماییهات داداش. ایشالله همیشه در زندگیت موفق باشی.
اگه کارش زیاده نیاز نیست خودتو به زحمت بندازی. حالا همینطوری آپلود کنیم ببینم آخرش به کجا میرسیم.
فقط از این میترسم در آینده یک فایل آپلود کنم که نام اون فایل قبلا در همان پوشه بوده باشه و اون فایل قبلی حذف و جدید به جای اون بره و در سایت مشکل ایجاد کنه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان