بک لینک

دلیل کاهش رتبه الکسا
سلام

ممنون از دوستان ...خیلی برام سوال شده بود چه دلایلی باعث کاهش رتبه الکسا میشه
پاسخ
الکسا فقط بازدید رو در نظر می گیره و معیار خوبی نیست
پاسخ
واقعا الکسا سایت خوبی برای سنجش یک سایت نیست اصلا ، اطلاعاتش اصلا کامل و دقیق نیست ، همچنین استفاده از امکاناتشم که پولیه ، من خودم سایت لیفت صورت دارم که همیشه اونجا چکش میکنم ولی اطلاعتش دقیق نیست در مقایسه با گوگل.
پاسخ
سلام دوست عزیز این سومین ارسالمه و با اجازتون نظرم رو بگم.
 راستش بر  خلاف نظر اساتید و پیشکسوتان باید گفت الکسا معیار مناسبی برای سنجش تارنماهای مختلفه و درسته با ترفند های مختلف میشه رتبه الکسا رو پایین آورد اما این کار موقتیه.
از طرفی رتبه الکسا بستگی به معیار های گوناگونی داره از جمله
۱-بازدید
۲-محتوای اختصاصی (مجموعه ای از سئو مطالب و ا شد بودن لینک در گوگله)
۳-تعداد بک لینک ها (میزان اعتیار لینک ها بسیار مهمه)
۴-عمر دامنه 
۵ بروز بودن.

*به عنوان مثال یک سایت با روزانه ۸ هزار Ip  ومطالب کپی رتبه 400000 جهان رو داره
اما
یک وبلاگ با روزانه ۳ هزارIP و مطالب اختصاصی رتبه 200000 هزار جهان رو داره.
البته الکسا از اطلاعات دیگه ای هم از قبیل زن یا مرد بودن ارائه میده که این وار رو از دو راه بوجود میاره‌
۱-اطلاعات جیمیل های فرد بازدید کننده، چون در اون مشخصه که فرد زنه یا مرد.
۲-استباده از تولبار الکسا که البته منسوخ شدست.
نکته ای که خیلی از دوستان ازش غافل هستند اینه که الکسا سه سال پیش تفاهم نامه ای با گوگل امضا کرد و توافق شد که از دیتا بیس گوگل بصورت محدود استفاده بکنه.
ببخشید طولانی شد سعی کردم تو این مدت یک ماه که بنا به دلایلی خونه نشین شدم کمکتون کنم.
هر چند تو گوگل مطالب مرتب خوبی موجوده.
موفق باشید
پاسخ
الکسا معیارش بازدیدش نسبت به سایت های اول هستش به همین خاطر وقتی یه سری سایت دیگه که خیلی بالا هستن مثلا دیجی کالا یا ورزش3 بازدید در روزشون میره بالا سایتی که تو اون صفحه مثلا صفحه اول باشه هم رتبش میره بالا(یعنی بد میشه). الکسا هرچی پایین تر باشه بهتره اگه معیار سنجشتون الکسا هست. معمولا بدرد سایتهایی که میخوان تبلیغ بذارن و بابتش پول بگیرن میخوره
پاسخ
من یه سایت در مورد تابلوهای تبلیغاتی مدرن دارم که رتبه بالایی در الکسا داشت اما این اواخر دچار افت رتبه شده بود و با کمی تحقیق متوجه شدم که الگوریتم های گوگل حساستر شده اند و اکثریت سایت دچار کاهش رتبه هم در گوگل و هم در الکسا شده اند
پاسخ
به نظر منم روی الکسا اصلاً توجه نکنید. چون اصلاً آپدیت نیست و معیار مناسبی برای ارزیابی سایت نیست. شاید این ماه شما 50 تا لینک برای سایتتون ساخته باشید اما دو ماه بعد این مورد توی اکسا به روز میشه
پاسخ
از نظر منم الکسا دیگه معیار سنجش خوبی نیست .
فاکتورهای PA و DA خیلی بهتر هستند که به راحتی از سایت moz.com  قابل بررسی می باشند.
پاسخ
بنظرتون بعد از تغییر هاست یا سرور دچار افت رتبه در الکسا میشم یا نه ؟
پاسخ
دقیقا
الکسا کسایی که افزونش رو دارند رو حساب می کنه و عددش رو ضرب در تعدادش نسبت به جامعه می کنه.
برای ورودی ها خیلی خوبه اما اکانت پولیش. رتبه الکسا کلا اهمیتی نداره.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان